Blog #007
In dit artikel gaan we u proberen uit te leggen wat een NOTAM is en hoe je deze kunt lezen. Een NOTAM hoeft namelijk niet altijd te betekenen dat u hier niet mag vliegen. De NOTAM die we hier gebruiken betreft een NOTAM van een rood gebied waar u toch mag vliegen onder specifieke voorwaarden.
Een notam
Op de afbeelding ziet u zoon NOTAM. Zoals u kunt zien is het vrij beknopt en lijkt het vrij simpel. Toch valt dit een beetje tegen. We gaan u stap voor stap uitleggen wat er nou staat.
Naam
GLV 7 Veluwe / Randmeren
- Dit beteken Gebied Laag Vliegen Locatie: Veluwe / Randmeren
Luchtruim
Laagvlieggebied Mil.
- Dit betekend: Millitair Laagvlieg Gebied
Ondergrens
0 mtr / 0 ft
- Dit betekend dat het laagste punt van de NOTAM letterlijk de grond is.
Bovergrens
50 mtr / 150 ft
- Dit betekend dat het hoogste punt van de NOTAM op 50 meter / 150 ft is.
Nu zul je denken dat vlieg ik toch lekker op 100 meter, helaas dan kom je ook door de gesloten 50 meter heen.
Uitleg
De uitleg bevat een beknopt waarom deze NOTAM is afgegeven. In dit geval oefent defensie met helicopters laag boven de grond.
Datum en tijd actief
Hier word beschreven van wanneer de NOTAM geldig is, buiten deze periode komt de beperking te vervallen.
Deze Notam is nu actief van:
- maandag 9:00 tot vrijdag 18:00 (UTC Tijd 07:00 tot 16:00)
De tijd op een NOTAM word aangeduid in UTC tijd.
- Dit is 1 uur eerder dan wintertijd
- Dit is 2 uur eerder dan zomertijd,
Je zult er in de winter dus 1 uur bij op moeten tellen en in de zomer 2 uur.
Voorbeeld:
Als het bij u thuis 10:00 is op uw klok dan is het in de zomer 08:00 UTC en in de winter 09:00 UTC.
Categorie A1
De beperkingen geldend specifiek voor Categorie A1
Drones in Categorie A1 mogen tijdens de actieve periode van deze NOTAM niet hoger 30 meter hoog vliegen in dit gebied.
Categorie A2
Beperkingen beperkingen geldend specifiek voor Categorie A2
Drones in Categorie A1 mogen tijdens de actieve periode van deze NOTAM niet hoger 30 meter hoog vliegen in dit gebied.
Categorie A3
Beperkingen beperkingen geldend specifiek voor Categorie A3
Drones in Categorie A1 mogen tijdens de actieve periode van deze NOTAM niet hoger 30 meter hoog vliegen in dit gebied.
ROC
Beperkingen beperkingen geldend specifiek voor ROC houders. (Categorie Specifiek)
ROC houders kunnen ontheffing krijgen na coordinatie met de beheerder en publicatie van een NOTAM.

Heeft u een vraag waar u graag antwoord op zoekt? Laat het ons weten
Reactie plaatsen
Reacties